Lokakuussa Digitukikonttori kohtaa LaNu-treffit, kun aiheenamme on aikuisten, lasten- ja nuorten kirjallisuusverkkopalvelut!
Oletko aina pohtinut mistä löytäisi tietoa kirjoista ja kirjailijoista? Ehkä olet kuullut Kirjasammosta, mutta et oikein tiedä miten hyödyntää sitä työssäsi. Voit olla kuullut myös Sivupiiristä, eli Kirjasammon lasten- ja nuortenkirjojen osiosta, mutta senkin käyttö on vielä opettelematta.
Tule mukaan kuulemaan, kun suunnittelijat Jukka Uotila ja Henriika Tulivirta valtakunnallisesta kehittämistehtävästä opastavat meitä Kirjasammon ja Sivupiirin käytössä!
Tilaisuus tallennetaan ja se on katsottavissa kahden viikon ajan. Osallistumaan pääset omasta kalenteristasi tai Digitukikonttorin Teams-kanavalta.
Tervetuloa!